Před jízdou

Jakou zásilku lze očekávat?

  • Předměty, jejichž hmotnost není větší než 15 kg a rozměr nepřesahuje 55 × 45 × 25 (délka x šířka x výška).
  • Zásilku zabalenou tak, aby byla chráněna proti ztrátě či poškození, nemohla poškodit.
  • jiné zásilky, dopravní prostředky a nezpůsobila újmu na zdraví personálu dopravce nebo jakýmkoliv třetím osobám.
  • Jídlo, které je zabaleno tak, aby nepoškodilo vůz nebo převozové boxy, a aby nebylo cítit.

Co je potřeba, abyste mohli zásilky převážet?

Vlastnit koncesi na tzv. malou nákladní dopravu – do 3,5 t. Tu získáte po podání žádosti na živnostenském úřadě a uhrazení správního poplatku. Zpracování žádosti trvá cca 30 dní.

Status řidiče

V aplikaci máte možnost přepínání do různých stavů – Mimo službu, Obsazený, Ve službě.

  • Pokud jste Mimo službu, systém Vás v danou chvíli bere jako neaktivní a nechodí vám zákaznické poptávky.
  • Pokud jste Ve službě, systém na vás posílá poptávky.
  • V případě, že se přepnete do módu Obsazený, bereme, že v danou chvíli jste aktivní, ale nejste k dispozici pro naše pasažéry a poptávky na Vás nechodí.
  • Pokud ve stavu Obsazený zadáte do aplikace cílovou adresu, systém Vám bude posílat navazující zakázky z místa vloženého dojezdu. Stejně tomu je tak, když jedete již Liftago zakázku, která původně neměla zadaný cíl. Po jeho zadání na Vás opět poptávky začnou chodit.

Jak získám zakázku?

Reagujete stejně jako při osobní přepravě (cena a čas dojezdu). Cenu vybíráte z tarifů, které jsou předem definovány pro jednotlivá města. Zakázku vyhrává nejnižší nabídka, v případě shody ta nejrychlejší. Pro zakázky je plošně definována nejnižší i nejvyšší možná cena tak, aby se předešlo prodělečným jízdám.

Na jaké typy jízd se zásilkami můžu narazit?

V rámci logistických služeb rozvážíme zásilky jednotlivě ale i více zásilek během jedné jízdy, využíváme tedy tzv. stackingu zásilek. Na začátku si důkladně prohlédněte počet zásilek, délku a odhadovaný čas jízdy. Jízdy s více zásilkami mohou v některých případech zabrat i více hodin, což je pochopitelně zohledněno v jejich ceně.

Cena jízd s více zásilkami je vypočtena podle doporučené trasy, ale pořadí zásilek si můžete upravovat. Každou zásilku v aplikaci označte jako předanou, a poté zvolte „Zahájit jízdu“, když vyrazíte na další adresu.

Jak vyzvednout zásilku?

Instrukce pro vyzvednutí zásilek jsou dostupné v poznámce u jízdy. Pokud není v poznámce definovaná přesné místo vyzvednutí, spojte se s odesílatelem a informujte se, kde si máte zásilku vyzvednout.