V rámci logistických služeb v Praze rozvážíme i více zásilek během jedné jízdy, využíváme tedy tzv. stackingu zásilek. Podrobnější informace a postup jsou následující: 

Na začátku si důkladně prohlédněte počet zásilek, délku a odhadovaný čas jízdy.

Cena rozvozu: Cenu vybíráte z tarifů, které jsou předem definovány pro jednotlivá města. Zakázku vyhrává nejnižší nabídka, v případě shody ta nejrychlejší. Pro zakázky je plošně definována nejnižší i nejvyšší možná cena tak, aby se předešlo prodělečným jízdám.

Vyzvednutí: V poznámce v aplikace zkontrolujte počet zásilek k rozvozu, a ujistěte se, že tomu odpovídá počet zásilek, které přebíráte. Po jejich převzetí zvolte možnost „Ve voze“. Součástí některých zakázek jsou lístky pro příjemce v případě nezastižení. Zda se jedná o tento typ zakázky se dozvíte při převzetí zásilek.

Pořadí zastávek: Cena je vypočtena podle doporučené trasy, ale pořadí zásilek si můžete upravovat. Každou zásilku v aplikaci označte jako předanou, a poté zvolte „Zahájit jízdu“, když vyrazíte na další adresu.

Když se nepodaří předat zásilku: Pokud příjemce nezastihnete, zvolte možnost „Příjemce není k zastižení“ a pokračujte v jízdě na ostatní zastávky (zákazníky). Aplikace automaticky přidá k jízdě další zastávku, tedy návrat k odesílateli, aby mohla být navrácena nedoručená zásilka. Prodloužení jízdy se adekvátně projeví v ceně.

Jak to vypadá?

 

Připomínka: Jízda se v taxametru neeviduje. Dále doporučujeme rozšíření živnosti na nákladní silniční dopravu do 3,5 t na kterémkoliv živnostenském odboru městského úřadu, i když efektivně neexistuje žádný nástroj nebo orgán provádějící kontrolu. V případě, že má koncesi váš koncesionář, je vše v pořádku.  

←Zpět na Přeprava zásilek
←Zpět na Otázky a odpovědi