Pondělí 6. dubna

Dodržování pravidel

I touto cestou vás důrazně žádáme o dodržování pravidel pro přepravu zásilek ve spolupráci s našimi partnery. Zejména se pak jedná o následující:

  • Nepohybujte se v areálu skladu Rohlíku Liboc, pokud nemáte přiřazenou zakázku nebo nevracíte box.
  • Nepoužívejte aplikace na falšování GPS polohy nebo na automatické klikání.
  • Při předávání zásilek a kontaktu s partnery i zákazníky vždy mějte roušku.

Jak již z minulosti možná víte, jsme technologicky schopní sledovat dodržování především prvních dvou pravidel. Jejich nedodržování ohrožuje spolupráci s partnery, a proto povede k okamžitému ukončení spolupráce s konkrétním řidičem, či řidiči.

Pátek 3. dubna

Aktualizace webových stránek pro řidiče

Vzhledem k narůstajícímu počtu informací a instrukcím navázaným na rozvíjející se spolupráce a partnerství v oblasti logistiky jsme se rozhodli upravit část webu, pro vás řidiče, tak abyste informace rychle a přehledně našli. Na stránce Otázky a odpovědi, tak nyní najdete sekce, které vás aktuálně nejvíce zajímají, včetně nový podstránek pro přepravu zásilek a spolupráce. V sekci Ostatní pak najdete kategorie jako Postupy nebo Standardy, tak jak jste na ně zvyklí z dřívějška.

Pondělí 30. března

Představujeme papírový stacking

Díky velkému zájmu o přepravu ze strany Alzy a velké potřebě vám zajistit vytížení, spouštíme rozvoz více zásilek najednou tzv. papírovým stackingem, což je dočasné řešení, než se vše převede do aplikace. Jak se tento model liší od klasické jízdy s více zásilkami, jak jsme vám ji představili tento měsíc, a jak to bude fungovat se dozvíte buď v e-mailu, který jsme vám zaslali, nebo zde.

Pátek 27. března

Stále platí zvýšená hygienická opatření

Našim řidičům připomínáme, aby v těchto dnech důsledně dodržovali hygienická opatření: zakrytá ústa a nos rouškou či jinou ochranou, po celou dobu, kdy jste ve vozidle se zákazníkem; dezinfekce vozidla;  větrání vozidla; v případě platby v hotovosti mějte rukavice či si po proběhnutí platby umyjte ruce, to samé pokud pomáháte zákazníkovi se zavazadly apod.; a především při jakýchkoliv příznacích zůstaňte doma a při jakémkoliv zjištění nákazy nás neprodleně kontaktujte.

Středa 25. března

Rozjeďte s námi rozvoz zásilek na Slovensku

Znovu povolení taxi byznysu na Slovensku je bohužel v nedohlednu, a tak je je momentálně jedinou cestou rozvoz zboží a zásilek. Na Slovensku ale bohužel nedokážeme rychle zúročit obchodní kontakty, které máme v ČR, a zapojit tak nové partnery.

Proto se obracíme i na vás, řidiče. Pokud víte o jedinci, či firmě, která řeší přepravu zásilek/zboží, a její přepravní kapacita je teď nedostatečná, nebo se ji hodí nějaké automatizované řešení, odkažte je na partners@liftago.com.

Úterý 24. března

Spouštíme Dobrovoz

V rámci sdružení COVID19 zpřístupňuje Liftago platformu pro dobrovolnický transfer věcí a osob. Dobrovoz bude sdružovat především řidiče – dobrovolníky, ale pro 100% zajištění dostupnosti převozů je kapacita dobrovolníků doplněna řidiči Liftago. Kompletní informace včetně financování naleznete zde.

Neděle 22. března

Rohlík.cz připojen, Alza se rozšiřuje

Mezi naše partnery pro rozvoz zásilek, v tomto případě nákupů potravin se od pondělí úspěšně připojuje Rohlík.cz. Kompletní instrukce pro tyto jízdy si již nyní můžete nastudovat zde. O další pobočky v Praze se navíc rozrůstá naše spolupráce na expresním rozvozu zásilek pro Alza.cz.I nstrukce k vyzvednutí zásilek naleznete vždy v poznámce u přijaté zakázky.

Při vyzvedávání i předávání všech partnerských zásilek je povinné mít roušku.

Sobota 21. března

Dodávka respirátorů

V týdnu od 30.3. bude v Praze, Brně a Ostravě možné zakoupit a vyzvednout respirátory FFP2 bez ventilu. Cena jednoho respirátoru bude 130 Kč bez DPH, maximální počet je 5 objednaných kusů na řidiče.

Do pondělí 23.3. je můžete objednávat skrze formulář s Vašimi fakturačními a kontaktními údaji. Po obdržení platby a zpracování objednávky budete kontaktováni s přesným časem a místem vyzvednutí.

Pátek 20. března

Roušky pro Brno a Ostravu

V podvečerních hodinách jsme ve spolupráci s místními řidiči distribuovali improvizované roušky z bavlny. Dají vyvářet a znovu použít (viz. ve videu zde).

Čtvrtek 19. března

Nákupní časy pro seniory

Naše řidiče, kteří pro zákazníky zajišťují drobné nákupy v rámci služby „Nakup mi“ upozorňujeme, že od dnešního dne nebudou do obchodů s potravinami mezi 8. a 10. hodinou vpouštěny osoby mladší 65 let.

Středa 18. března

Více zásilek v jedné jízdě

Se Zátiší Group jako prvním partnerem a dalšími hned v závěsu dnes Liftago spouští tzv. stacking zásilek, tedy jízdy, kdy na jednom místě vyzvednete více zásilek, které budete doručovat zákazníkům na různé adresy během jedné jízdy. Instrukce pro tento typ zakázek naleznete zde.

Inventura profilů pokračuje

I v tomto složitém období pokračuje inventura řidičských profilů, kterou jsme odstartovali dříve. Řada z řidičů dostala zprávu o chybějící nebo nesprávné dokumentaci či nastavení. Informace o tom, jak má váš profil správně vypadat najdete zde.

Úterý 17. března

Do Liftaga jen s rouškou

Naše zákazníky jsme informovali o nutnosti zakrývat si při jízdách ústa a nos, ideálně rouškou nebo respirátorem. V opačném případě mají řidiči, pro které platí stejné pravidlo, právo jízdu odmítnout.

Pondělí 16. března

Liftago v ČR nadále bez omezení

Zákaz provozu taxislužby v rámci nedělního rozhodnutí vlády o uvalení celostátní karantény se týká pouze řidičů bez licence, Liftago jede dál, zákazníky však vyzýváme k ohleduplnosti k řidičům a doporučujeme přepravu osob využívat pouze v nutných případech.

Snížení poplatků a úprava podmínek pro řidiče

Zákaz Do odvolání jsou řidičské poplatky v Paze, Brně, Ostravě a Bratislavě stanoveny plošně na 17 %. Minimální počet jízd v březnu se nevyžaduje, rozdělení na stále/občasné zůstává pro duben stejné jako k 1.3., cíle akceptace zůstávají stejné. 

Liftago na Slovensku jen pro doručování zásilek a nákupů

Bohužel jsme byli nuceni na Slovensku pozastavit převoz osob. Prosíme, nepřijímejte jiné zakázky než na převoz balíčků nebo drobných nákupů do €20.

Neděle 15. března

Liftago, nakup mi!

Přicházíme s možností pomoci zákazníkům se zajištěním základních potravin a jiných produktů, a nahradit vám tak alespoň částečně nedostatečnou poptávku po jízdách. Už dnes spustíme novou službu, kdy může zákazník Liftago poptat malý nákup z jednoho konkrétního obchodu. Více informací zde.