Jak si upravím profil (heslo, tarify, vůz, žlutá karta nebo fakturační údaje)

  • Změna žluté karty: Žádost o změnu s fotografií žluté karty zašlete na service@liftago.com. 
  • Změna fakturačních údajů, změna tarifů: Samostatně v aplikaci, více na http://www.liftago.cz/postupy/.
  • Změna vozu: V aplikaci zvolte možnost “Pomoc & kontakt” a vyberte “Žádost o změnu vozu”. 
  • Změna hesla: Odhlaste se z aplikace, na přihlašovací stránce “Přihlášení” zvolte “Zapomenuté heslo”. Aplikace vás přesměruje na internetový prohlížeč, kam zadáte vaši e-mailovou adresu, na kterou vám přijde e-mail s odkazem pro změnu hesla. 

Co když chce zákazník změnit platbu na konci jízdy?
Změna platby není možná. Více informací na:  http://www.liftago.cz/postupy/#platby

Musím vydat účtenku? Zasíláte je e-mailem zákazníkům?
Dle zákona je řidič povinen vydat účtenku NA POŽÁDÁNÍ zákazníka. Účtenka přijde e-mailem jen Business (firemním) zákazníkům. Při běžné jízdě dostane zákazník pouze souhrn o jízdě, nikoliv účtenku. Více na: http://www.liftago.cz/postupy/#firemni

Jak se počítají poplatky? Kde jsou “dýška”?
Poplatky se počítají z celkové částky bez spropitného a provizí třetích stran. Aktuální výši poplatků pro Vaše město naleznete na: http://www.liftago.cz/obecne-informace-ridice/.  Spropitné zůstává v plné výši řidičům a to i z bezkontaktních plateb. 

Jak funguje akceptace a bere se i z prohrané zakázky?
Akceptace je procentuální podíl poptávek, na které reagujete nabídkou a je počítána ze všech poptávek, které obdržíte. Pokud zakázku nevyhrajete, ale dali jste nabídku, je vám stále přičtena do akceptace.. Pokud zakázka zmizí před limitem, vaše akceptace se nesnižuje. Aktuální požadovanou výši týdenní akceptace naleznete na: https://www.liftago.cz/obecne-informace-ridice/. Aktuální přehled Vaší akceptace vidíte v aplikaci.

Zákazník nezaplatil jízdu, co mám dělat?
V případě, že u sebe pasažér nemá hotovost či selže platba kartou, doporučujeme zákazníka dopravit k nejbližšímu bankomatu či využít terminál ve voze k zaplacení jízdného. Pokud s Vámi pasažér nebude spolupracovat, doporučujeme zavolat Policii ČR a následně zákaznickou podporu, která ovšem nemá pravomoc od pasažéra peníze vymáhat. Můžeme ho pouze vyzvat k zaplacení přímo na Váš účet. 

Storno poplatek mi byl účtován neoprávněně, co mám dělat?
Pokud jsou splněny podmínky, tedy 5 min čekání a 2 zavolání zákazníkovi, poplatek se Vám nezaúčtuje. V případě, že Vám poplatek byl zaúčtován neoprávněně, kontaktujte zákaznický servis.

Ztratil jsem/chci si pořídit magnety Liftago, kde je seženu?
Kontaktujte e-mailem zákaznický servis, a po domluvě vám magnety doručíme poštou za poplatek 100Kč (vč. poštovného), případně se domluvíme na možnosti osobního vyzvednutí v Praze.

Musím mít vlastní platební terminál ve voze?
Platební terminál není podmínkou, ale je výhodné ho mít, protože jej mohou využít firemní a hoteloví zákazníci. Máte-li terminál, zaškrtněte příslušnou možnost v sekci “Váš profil”.

Můžu mít Liftago na jednom zařízení pouze s datovou sim kartou, a z druhého zařízení volat?
Ano. Zvolte “Váš profil” a změňte si telefonní číslo na číslo zařízení, ze kterého voláte. Pokud budete chtít kontaktovat zákazníka, systém Vás automaticky spojí.

Jak je to s poplatky na letišti?
Poplatek za vjezd na letiště je tzv. vedlejší řidičský náklad, který nesmíte po zákazníkovi požadovat. Doporučujeme na letiště jezdit za vyšší tarif.